Црногорците

  во

  Три дена откако го претрпевме поразот од Србија, младинската репрезентација на Македонија денес ја победи Црна Гора во вториот подготвителен натпревар пред ...
  сите 17 | | | веќе видена

  Селекцијата на Србија ја оправда улогата на фаворит и славеше над Црна Гора со 2-1 во денешниот меч од Лигата на нации. Меѓутоа оваа победа на Србите можеше да ...
  сите 7 | | | веќе видена

  Србија и по вторпат ја победи Црна Гора во меч од четвртата група од Ц сегментот, вечерва во Белград со 2:1 и е на еден чекор до пласман во полуфиналето во ...
  сите 60 | | | веќе видена

  По второто коло од квалификациите за Европското првенство во ракомет во 2020 година, Словенија и Хрватска излегуваат како лидери на своите групи со максимален ...
  сите 2 | | | веќе видена