Црногорците

  во

  Граѓаните на Србија најмногу во регионот ги сакаат Грците, потоа Црногорците, а на трето место се Македонците, покажуваат резултатите од истражувањето на ...
  сите 22 | | | веќе видена

  Граѓаните на Србија најмногу во регионот ги сакаат Грците, потоа Црногорците, а на трето место се Македонците, покажуваат резултатите од истражувањето на ...
  сите 22 | | | веќе видена

  Граѓаните на Србија најмногу во регионот ги сакаат Грците, потоа Црногорците, а на трето место се Македонците, покажуваат резултатите од истражувањето на ...
  сите 22 | | | веќе видена

  Охрид, 25. септември 2018 (ИНПРЕС) – Во организација на НУ Библиотека „Григор Прличев“ од Охрид, утре напладне ќе биде промовирана најновата книга од академик ...
  сите 18 | | | веќе видена

  Граѓаните на Србија најмногу во регионот ги сакаат Грците, потоа Црногорците, а на трето место се Македонците, покажуваат резултатите од истражувањето на ...
  сите 22 | | | веќе видена

  Граѓаните на Србија најмногу во регионот ги сакаат Грците, потоа Црногорците, а на трето место се Македонците, покажуваат резултатите од истражувањето на ...
  сите 22 | | | веќе видена

  Граѓаните на Србија најмногу во регионот ги сакаат Грците, потоа Црногорците, а на трето место се Македонците, покажуваат резултатите од истражувањето на ...
  сите 22 | | | веќе видена

  Граѓаните на Србија најмногу во регионот ги сакаат Грците, потоа Црногорците, а на трето место се Македонците, покажуваат резултатите од истражувањето на ...
  сите 22 | | | веќе видена

  Културно уметничкото друштво „Илинден“ од Струга се врати со освоено трето место на меѓународниот фолфклорен фестивал „Балкан фолк“ што од 19 до 23 септември ...
  сите 6 | | | веќе видена

  Во првата четвртина Црвена Звезда два пати поентираше од фаул на противникот. Будуќност од друга страна погоди само една тројка. Звезда првата посериозна ...
  сите 19 | | | веќе видена

  Одлуката на Вселенската патријаршија да дава автокефалност на цркви и без согласност на другите помесни цркви, веднаш предизвика реакции на Руската и на ...
  сите 28 | | | веќе видена

  Веќе нема никакви дилеми што е главната причина за отпорот на СПЦ за признавање на автокефална црква во Македонија. Грчкиот интернет портал „Ромфеа“ го објави ...
  сите 42 | | | веќе видена