Цонга

  во

  Српскиот тенисер Новак Ѓоковиќ се пласира во осминафиналето на последниот Мастерс турнир оваа година, откако синоќа го совлада Португалецот Жоао Соуса. Ѓоковиќ ...
  сите 185 | | | веќе видена

  За најновата кампања на брендот, Хубсај и неговата агенција Хавас Париз го ангажираа францускиот тениски шампион Џо-Вилфред Цонга. Можност за вториот да ги ...
  сите 6 | | | веќе видена

  Поранешниот петти тенисер во светот, Жо-Вилфрид Цонга, одлучи да не учествува на овогодинешниот US Open.Како што наведе францускиот тенисер причината за ...
  сите 7 | | | веќе видена

  Францускиот тенисер Жо-Вилфред Цонга во саботата тајно се ожени со својата долгогодишна девојка Нура, без присуство на медиуми и со налку најблиски роднини и ...
  сите 19 | | | веќе видена