Цонга

  во

  Во врвниот спорт не е важна само моменталната технологија туку и голем број други работи кои го следат целиот процес на создавање на врвниот шампион како што ...
  сите 3 | | | веќе видена

  Шпанскиот ас, Рафаел Надал му одржа вистинска лекција на Жо-Вилфред Цонга и обезбеди пласман во осмианфиналето на Вимблдон. Бикот од Мајорка ја одигра својата ...
  сите 83 | | | веќе видена

  Второто коло на Вимблдон ни донесе вистински тениски класик меѓу Рафаел Надал и Ник Кирјос, а истиот имаше уште поголемо значење поради тензијата атмосфера ...
  сите 62 | | | веќе видена

  Бернард Томиќ во друштво на Ник Кирјос важи за едно од двете најпроблематични момчиња на АТП турот, а таквиот епитет го оправда и со своето однесување во ...
  сите 44 | | | веќе видена

  Финалистот од 2017 година, Марин Чилиќ отпадна уште во вториот круг на „Вимблдон“. Хрватот, ставен под бр.13, не успеа да се избори дури ни за сет против ...
  сите 106 | | | веќе видена