CNN

  во

  Според истражувањето на “Economist Intelligence Unit”, Сингапур веќе петта година по ред е прв на листата на најскапи градови за живот, но и без оглед на тоа, ...
  сите 2 | | | веќе видена

  Новото истражување покажало дека масивните ледени брегови на Гренланд се топат побрзо отколку што научниците претходно мислеле. Освен тоа, тие истакнуваат дека ...
  сите 14 | | | веќе видена

  Новото истражување покажало дека масивните ледени брегови на Гренланд се топат побрзо отколку што научниците претходно мислеле. Освен тоа, тие истакнуваат дека ...
  сите 14 | | | веќе видена

  Најново истражување покажа дека огромните ледени брегови на Гренланд се топат многу побрзо отколку што сметаа научниците. Исто така, се истакнува дека ...
  сите 14 | | | веќе видена

  Канада во текот на наредните три години планира да прими околу еден милион мигранти, соопштија во годишниот извештај на канадскиот парламент за миграцијата, во ...
  сите 18 | | | веќе видена

  Манекенката и ексорт дама од Белорусија, која предизвикала сензација со тврдењето дека има информации за руското мешање во американските претседателски избори, ...
  сите 17 | | | веќе видена

  Фото: Pixabay Кинескиот град Хангжоу со помош на вештачка интелигенција ќе го решава проблемот со сообраќајниот метеж, пишува CNN Business Станува збор за ...
  сите 16 | | | веќе видена

  Министерката за туризам, Елена Кундура, иако важи за една од најубавите средновечни жени во Грција синоќа пред полноќ беше известена дека е исклучена како член ...
  сите 23 | | | веќе видена

  Елена Кундура е актуелна министерка за туризам во Владата на Алексис Ципрас, а доаѓа(ше) од партијата на Независни Грци, од каде синоќа беше исклучена заедно ...
  сите 23 | | | веќе видена

  „Индира Нури, бившата шефица на Пепси, би можела да стане новото чело на Светска Банка, а ако тоа се случи таа ќе биде првата жена- првиот човек на оваа ...
  сите 2 | | | веќе видена

  Хангжу Сити, еднаш петти најтешко загаден кинески град, го решава проблемот со сообраќајните метежи со помош на вештачката интелигенција, пишува CNN Business. ...
  сите 16 | | | веќе видена

  Градод Хангжу, некогаш петтиот “најзагушен” кинески град, го реши проблемот на сообраќајниот метеж со помош на вештачка интелигенција, пишува CNN Business. Ако ...
  сите 17 | | | веќе видена