Цирих

  во

  Без поголеми изненадувања помина синоќешното прво коло во Лига Европа. Вкупно 24 дуели во групната фаза се одиграа во термините од 18:55 и 21 часот. Милан ...
  сите 93 | | | веќе видена

  Косовскиот фудбалер Бенџамин Кололи постигна победнички гол за Цирих на гостување кај АЕК, во Ларнак. 26. годишниот играч од средниот ред постигна победнички ...
  сите 5 | | | веќе видена

  Косовскиот фудбалер Бенџамин Кололи го постигна победничкиот гол за Цирих на гостувањето кај АЕК. 26-годишниот играч за врска погоди од белата точка за победа ...
  сите 5 | | | веќе видена

  Косовскиот фудбалер Бенџамин Кололи го постигна победничкиот гол за Цирих на гостувањето кај АЕК. 26-годишниот играч за врска погоди од белата точка за победа ...
  сите 5 | | | веќе видена

  Косовскиот фудбалер Бенјамин Кололи постигна победнички погодок за Цирих на гостувањето кај АЕК (0:1). Овој 26. годишен фудбалер погоди од пенал за победа, но ...
  сите 5 | | | веќе видена

  Елиф Елмас и Фенербахче забележаа тежок пораз во Загреб, Динамо славеше со 4-1, Милан со минимални 0-1 триумфираше на гостувањето во Луксембург кај Дуделанж ...
  сите 93 | | | веќе видена

  Елиф Елмас и Фенербахче настрадаа на гостувањето во Загреб, Динамо стигна до убедлив триумф од 4-1, Стефан Ристовски и Спортинг со сигурна победа од 2-0 над ...
  сите 93 | | | веќе видена

  Од терминот од 21 часот се одиграа натпреварите од А, Б, Ц, Д, Е и Ф во Лига Европа со што се заокружи првото коло од Лига Европа. Најголемите фаворити на тие ...
  сите 93 | | | веќе видена

  Динамо Загреб можеби пропушти идеална шанса да се натпреварува во Лигата на шампионите, но покажа дека ќе биде сериозен противник во Лигата на Европа, откако ...
  сите 93 | | | веќе видена

  Во терминот од 21:00 часот вечерва во Лигата на Европа се одиграа 12 натпревари. Во овој термин најмногу внимание веројатно привлекуваше натпреварот помеѓу ...
  сите 93 | | | веќе видена

  Цирих вечерва му гостува на кипарскиот тим АЕК Ларнака во групната фаза на Лига Европа, а интересна ситуација се случи веднаш по постигнувањето на водечкиот ...
  сите 5 | | | веќе видена