Ципрас

  во

  Американскиот сенатот Боб Менендез на средба со грчкиот премиер Алексис Ципрас ја истакна важноста на Договорот од Преспа за стабилноста и развојот на ...
  сите 21 | | | веќе видена

  Американскиот сенатот Боб Менендез на средба со грчкиот премиер Алексис Ципрас ја истакна важноста на Договорот од Преспа за стабилноста и развојот на ...
  сите 21 | | | веќе видена

  Американскиот сенатот Боб Менендез на средба со грчкиот премиер Алексис Ципрас ја истакна важноста на Договорот од Преспа за стабилноста и развојот на ...
  сите 21 | | | веќе видена

  Американскиот сенатот Боб Менендез на средба со грчкиот премиер Алексис Ципрас ја истакна важноста на Договорот од Преспа за стабилноста и развојот на ...
  сите 21 | | | веќе видена

  Американскиот сенатот Боб Менендез на средба со грчкиот премиер Алексис Ципрас ја истакна важноста на Договорот од Преспа за стабилноста и развојот на ...
  сите 21 | | | веќе видена

  Американскиот сенатот Боб Менендез на средба со грчкиот премиер Алексис Ципрас ја истакна важноста на Договорот од Преспа за стабилноста и развојот на ...
  сите 21 | | | веќе видена

  Грчкиот премиер Алексис Ципрас ги претстави кандидатите на неговата партија СИРИЗА за изборите за членови на Европскиот парламент, при што упати остри критики ...
  сите 22 | | | веќе видена

  Ќе се бориме да го поддржиме името или брендот Македонија, тоа е нашата Македонија, порача претседателот на Нова демократија, Кирјакос Мицотакис во интервјуто ...
  сите 19 | | | веќе видена

  Нова демократија по Велигден ќе достави предлог за гласање недоверба за алтернативниот министер за здравство на Грција Павлос Полакис, најави лидерот на ...
  сите 22 | | | веќе видена

  Лидерот на грчката опозициска Нова демократија, Кирјакос Мицотакис најави дека неговата партија по Велигден ќе иницира гласање недоверба за алтернативниот ...
  сите 22 | | | веќе видена

  Грчкиот премиер Алексис Ципрас ги претстави кандидатите на неговата партија СИРИЗА за изборите за членови на Европскиот парламент, при што упати остри критики ...
  сите 22 | | | веќе видена

  – ​Денес речиси 1 милион и 200 илјади граѓани кои се јасно и недвосмислено за членство на државава во ЕУ и НАТО кажаа дека се против промена на името. Тие луѓе ...
  сите 183 | | | веќе видена

  Атина, 23 април 2019 (МИА) – Грчкиот премиер Алексис Ципрас ги претстави кандидатите на неговата партија СИРИЗА за изборите за членови на Европскиот парламент, ...
  сите 22 | | | веќе видена