Чиле

  во

  Вчерашниот пораз од Исланд означи и крај на една серија која ја имаше оваа генерација македонски ракометари предводена од Кирил Лазаров. За првпат нашата ...
  сите 78 | | | веќе видена

  Чиле оваа година треба да биде домаќин на финалето во Копа Либертадорес, но на крајот може да се случи да му биде одземено правото на домаќинство. Причина за ...
  сите 2 | | | веќе видена

  Данска и Хрватска со четири бода влегоа во втората рунда на 26. Светкско првенство во ракомет. Пред почетокот на втората фаза овие две селекции имаат најголеми ...
  сите 56 | | | веќе видена

  Припадниците на шпанската служба за вонредни состојби веќе четврти ден се обидува од длабок и тесен бунар да извлече 2 годишно детенце. Детенцето Хулен ...
  сите 31 | | | веќе видена

  Македонија не успеа да се пласира во главната фаза од СП во ракомет во Германија и во Данска, па наместо во Келн да ги одмериме силите со големите ракометни ...
  сите 78 | | | веќе видена

  Хрватска го освои првото место во нашата група Б на Светското првенство во ракомет во Германија и Данска, откако во последното дерби со 23:19 ја победи Шпанија ...
  сите 56 | | | веќе видена

  Македонската ракометна репрезентација не успеа да се најде во втората главна фаза на СП во Данска и Германија, па сега и останува да се бори за 13. место на ...
  сите 78 | | | веќе видена

  Првпат по 20 години, од Мундијалот во Египет, македонската ракометна репрезентација не успеа да ја помине првата фаза на едно големо натпреварување, откако ...
  сите 78 | | | веќе видена

  Македонската ракометна репрезентација под водство на селекторот Раул Гонзалес не ја исполни главната цел на Светското првенство во Германија и Данска, откако ...
  сите 56 | | | веќе видена

  Македонија денес го игра клучниот натпревар на Светското првенство. Од 18:00 часот против Исланд е натпреварот да се биде или не за нашите ракометари. ...
  сите 78 | | | веќе видена