Чикаго

  во

  Чарлс Баркли е еден од НБА легендите кој е многу активен, отворен и постојано ги коментира сите актуелности поврзани со настаните со најсилната лига на светот. ...
  сите 23 | | | веќе видена

  Корпулентниот, висок Хорас Грент, кој заедно со кошаркарската легенда Мајкл Џордан освои три титули Чикаго Булс, вели дека актуелната планетарно популарна ...
  сите 63 | | | веќе видена

  Еден од најголемите ривали на Мајкл Џордан, Карл Мелоун кој две години по ред со неговата Јута Џез губеше во финалната серија во НБА од Чикаго Булс, не сакаше ...
  сите 63 | | | веќе видена

  Чарлс Баркли е еден од НБА легендите кој е многу активен, отворен и постојано ги коментира сите актуелности поврзани со настаните со најсилната лига на светот. ...
  сите 75 | | | веќе видена

  Документарниот филм „Последниот танц“ и понатаму предизвикува бројни коментари во јавноста, како ниту еден досега видео-материјал за спортски колектив. Во ...
  сите 48 | | | веќе видена

  Десетте епизоди на мега популарниот серијал „Последниот танц“ ни го покажаа и другото, далеку подрско лице на Мајкл Џордан, човекот кој беше најважен во ...
  сите 50 | | | веќе видена

  Величината на Мајкл Џордан не може да се оспорува, ниту пак сето она што го направи за кошарката на глобално ниво, како и за НБА-лигата, меѓутоа документарната ...
  сите 50 | | | веќе видена

  Мексиканецот, Карлос Вела е голем кошаркарски фан, а тоа значи дека не го пропуштил документарецот „Последниот танц“ во кого централна фигура беше легендарниот ...
  сите 54 | | | веќе видена

  Реакциите за серијалот „Последниот танц“ кажуваат доволно за тоа колкав бил подвигот за освојување на шест титули во режија на Чикаго Булс, пренесува „Блиц“. ...
  сите 84 | | | веќе видена

  Според американските медиуми, легендарното крило на Чикаго е бесен на својот соиграч Мајкл Џордан и на продуцентите на „Последниот танц“ поради начинот на кој ...
  сите 84 | | | веќе видена

  Документарот „Последниот танц“ во кој се раскажува за златната генерација на Чикаго булс предводена од Мајкл Џордан предизвика бура реакции во американската ...
  сите 70 | | | веќе видена