Чезаре Прандели

  во

  Поранешниот селектор на италијанската репрезентација Чезаре Прандели вели дека во моментов е најдобро сите да останат воздржани по прашањето за враќање на ...
  сите 156 | | | веќе видена

  Некогашниот офанзивец на Рома, Јувентус, Интер и Бока јуниорс, Дани Освалдо, упати тешки зборови кон човекот кој најмногу го повредил во животот, поранешниот ...
  сите 77 | | | веќе видена

  Поранешниот напаѓач на Рома, Интер и Јувентус, Пабло Даниел Освалдо имаше едно интересно интервју за „ТНТ Спортс“ во кое говореше на повеќе теми, а меѓу ...
  сите 23 | | | веќе видена

  Секогаш интересниот Дани Освалдо во интервју за аргентинските медиуми раскажа и за неговата омраза кон Чезаре Прандели откако тој не го повика на Светското ...
  сите 19 | | | веќе видена

  Секогаш интересниот Дани Освалдо во интервју за аргентинските медиуми раскажа и за неговата омраза кон Чезаре Прандели откако тој не го повика на Светското ...
  сите 9 | | | веќе видена

  Од редовите на Фиорентина конечно ќе се решат да му врачат отказ на нивниот менаџер, Винченцо Монтела. „Авиончето“ има катастрофална статистика како менаџер во ...
  сите 13 | | | веќе видена

  Се враќаат возбудувањата во Серија А, а една од најинтересните пресметки во 13. коло дефинитивно ќе биде онаа меѓу Аталанта и Јувентус. Аталанта е тим кој ...
  сите 87 | | | веќе видена

  Познатиот италијански фудбалски стратег со пофални зборови за младиот Македонец за кого посочи дека е љубопитен за тоа што го направи во дресот на Наполи. ...
  сите 25 | | | веќе видена

  „Мистер, ви посакувам се најдобро. Сигурен дека сè ќе биде во ред, каде и да одите, и дека ќе ве остават да работите. Фала ви што го направивте овој клуб уште ...
  сите 10 | | | веќе видена