Четири

  во

  Борусија Дортмунд се соочува со големи проблеми на почетокот на вториот дел од сезоната, а како потврда за кризата во која влезе тимот на Фавре го добивме и ...
  сите 30 | | | веќе видена

  Последнопласираниот тим на бундеслигашката табела, Нирнберг, извлече 0-0 против лидерот Борусија Дортмунд, а вистински победник од овој нерешен резултат е ...
  сите 30 | | | веќе видена

  Една од главните теми во февруари дефинитивно е Денот на вљубените. И додека едни едвај го чекаат, други на самото споменување на овој ден „им се крева косата ...
  сите 13 | | | веќе видена

  Преспанскиот договор и ги отвори вратите на Македонија кон НАТО, но за членство во Европската унија потребни се сериозни реформи и политичко единство. Со ваква ...
  сите 25 | | | веќе видена

  Тинејџерката која побегнала од Британија за да се приклучи на ИСИС изјавила дека луѓето треба да се смилуваат и да ја пуштат да се врати назад во Велика ...
  сите 4 | | | веќе видена