Червар

  во

  Ракометарите на „ППД Загреб“ приредија вистинска сензација на почетокот на второто коло од Лигата на шампионите со победата над германскиот првак „Фленсбург“ и ...
  сите 8 | | | веќе видена

  Денеска почнува новата сезона во ракометната Лига на шампиони, Вардар и Металург и оваа сезона се дел од клупската европска елита во овој спорт, особено ќе ...
  сите 32 | | | веќе видена

  ППД Загреб ја забележа втората победа во третиот меч од регионалната СЕХА Газпром лига, откако на домашен терен со 24:17 (9:8) го победи „новакот“ во лигата, ...
  сите 58 | | | веќе видена

  Филип Кузмановски одлучи, играњето во Лигата на Шпампионите да го замени со она во битолски Еурфорам Работник. Уште од стартот битолчани му понудија „тежок" ...
  сите 17 | | | веќе видена

  Ракометарите на Нексе од Нашице првпат во својата историја го победија хрватскиот ривал ППД Загреб, откако со 23:22 (13:9) беа подобри од тимот на Лино Червар ...
  сите 51 | | | веќе видена