Ченто

  во

  22 годишник од Љуботен е тешко повреден откако во неговото возило мерцедес биле стрелано од калашљиков во населбата Ченто. Момчето со друго возило веднаш е ...
  сите 207 | | | веќе видена

  Во амандманот за промена на преамбулата на Уставот што протече во јавноста Албанскиот народ добива државотворен статус, а одлуките на АСНОМ како и самиот АСНОМ ...
  сите 5 | | | веќе видена

  22-годишен жител на с.Љуботен застрелан со 4 куршуми од калашњиков поради крвна одмазда 22 годишник од Љуботен е тешко повреден откако во неговото возило ...
  сите 207 | | | веќе видена

  Во амандманот за промена на преамбулата на Уставот што протече во јавноста Албанскиот народ добива државотворен статус, а одлуките на АСНОМ како и самиот АСНОМ ...
  сите 5 | | | веќе видена

  Во амандманот за промена на преамбулата на Уставот што протече во јавноста албанскиот народ добива државотворен статус, а одлуките на АСНОМ како и самиот АСНОМ ...
  сите 5 | | | веќе видена

  Две лица добија лесни повреди во скопската населба Ченто, откако 30-тина куршуми биле испукани во нивниот автомобил од автоматска пушка “Калашников”. Куршумите ...
  сите 207 | | | веќе видена

  Две лица добија лесни повреди во скопската населба Ченто, откако 30-тина куршуми биле испукани во нивниот автомобил од автоматска пушка “Калашников”. Куршумите ...
  сите 207 | | | веќе видена

  Денес на рочиштето за Титаник, обвинителката од СЈО Лиле Стефанова при презентација на наводните телефонски разговори направи правен преседан и воведе ново ...
  сите 49 | | | веќе видена

  Две лица добија лесни повреди во скопската населба Ченто, откако 30-тина куршуми биле испукани во нивниот автомобил од автоматска пушка "Калашников". Куршумите ...
  сите 207 | | | веќе видена

  Две лица завршија со лесни повреди во скопската населба Ченто, откако на нивното возило биле испукани 30-тина куршуми од полуавтоматска пушка „Калашников“. ...
  сите 207 | | | веќе видена

  Две лица поминале со лесни повреди во скопската населба Ченто откако во нивниот автомобил завршиле 30-тина куршпуми од полу-автоматска пушка „Калашников“ ...
  сите 207 | | | веќе видена

  Диви депонии стануваат секојдневие и во Скопје, и во цела Македонија. Граѓаните се не совесни за околината околу себе, а надлежните не се многу оптеретуваат за ...
  сите 20 | | | веќе видена

  Две лица биле во возилото во кое биле испукани триесетина куршуми од друго возило без регистарски таблички. Едното лице е во болница и е надвор од животна ...
  сите 207 | | | веќе видена

  Две лица биле во возилото во кое биле испукани триесетина куршуми од друго возило без регистарски таблички синоќа во скопската населба Ченто. пишува дека ...
  сите 207 | | | веќе видена