Челзи

    во

    Речиси не се памети ситуација во која Манчестер сити бил толку голем фаворит во дуелот со градскиот ривал Манчестер јунајтед. „Граѓаните“ се актуелни шампиони ...
    сите 38 | | | веќе видена

    Менаџерот на Манчестер Сити, Пеп Гвардиола, ги предупреди своите играчи дека ги очекува многу тежок натпревар в недела. Непоразениот до овој момент шампион се ...
    сите 38 | | | веќе видена