Челзи

  во

  Новиот менаџер на Фулам, Клаудио Раниери, ќе добие бонус од 1 милион евра ако успее да го спаси од испаѓање малиот лондонски клуб. Италијанецот беше назначен ...
  сите 46 | | | веќе видена

  Постои реална можност Челзи да добие тешка казна од ФИФА така што ќе му биде наложено на клубот трансферно ембарго за цели две години, пренесуваат англиските ...
  сите 37 | | | веќе видена

  Челниците на лондонскиот премиерлигаш Челзи ќе се обидат за време на зимскиот преоден рок да се ослободат од услугите на искусниот дефанзивец Гери Кејхил. ...
  сите 10 | | | веќе видена

  После големиот број на објавени документи во кои беа откриени малверзациите на фудбалерите, клубовите и менаџерите, “Фудбал Ликс” најпосле пласираше една ...
  сите 24 | | | веќе видена

  Поради информациите до кој дојде „Фудбал Ликс“ Челзи овие денови се наоѓа на насловните страници. Имено, вчера беше објавена ситуацијата со Н’Голо Канте и ...
  сите 37 | | | веќе видена

  Вечниот шармер Хју Грант маѓепсува, како на филмското платно така и надвор од него. Додека зборувал за новиот филм, тој признал дека животот му е хаотичен, а ...
  сите 3 | | | веќе видена

  Нови детали од „Фудбал Ликс“ овој пат познатиот менаџер е во прв план. Од ден во ден во јавноста се појавуваат бројни информации поврзани со фудбалерите и ...
  | | веќе видена

  Полудефанзивецот на Челзи, Н’Голо Канте одбил да ја добива платата во клубот преку офшор компанија, тврди „Медијапарт“. Дваесет и седумгодишниот Французин на ...
  сите 24 | | | веќе видена