Челзи

  во

  Масимилиано Алегри во наредната сезона нема да биде на клупата на Јувентус. Но, Алегри во наредната сезона нема да седне ниту на друга клупа, доколку судиме по ...
  сите 19 | | | веќе видена

  На „Сантијаго Бернабеу“ денес Еден Азар беше официјално претставен како нов играч на Реал Мадрид. Азар привлече повеќе од 50.000 навивачи на „Бернабеу“, што го ...
  сите 80 | | | веќе видена

  Новото засилување на Реал Мадрид, Еден Азар официјално го потпиша договорот. Белгискиот техничар беше заедно со претседателот на „кралскиот“ клуб, Флорентино ...
  сите 80 | | | веќе видена