Челзи

  во

  Ждрепката за групната фаза од Лигата на шампионите оваа сезона сакаше во иста група во новата сезона од најелитното европско натпреварување да се најдат Пари ...
  сите 26 | | | веќе видена

  Младиот чувар на мрежата кој во овој момент го држи рекордот кога е оштетата кај голманите во прашање можел да облече друг дрес. Кепа Аризабалага ги помести ...
  сите 23 | | | веќе видена

  Тренерот на Манчестер Јунајтед, Жозе Мурињо, постигна договор со даночната служба на Шпанија, која го теретеше за затајување данок. Како што е наведено во „Ел ...
  сите 16 | | | веќе видена

  Новиот тренер на Челзи Маурицио Сари не се штедеше на коментари на сметка на одличниот играч од средниот ред Н’Голо Канте, признавајќи дека е изненаден од ...
  сите 3 | | | веќе видена

  Следниот гол на Ромелу Лукаку во Премиер Лигата ќе биде значаен, бидејќи ќе го сруши рекордот на својот најголем идол – Дидиер Дрогба. Белгискиот напаѓач со ...
  сите 61 | | | веќе видена