Челзи

  во

  Во рамките од четвртото коло од 16:00 часот беа одиграни пет натпревари. Тимот на на Челзи денес на домашен терен го дочека Бурнемоут, ова беше натпревар на ...
  сите 21 | | | веќе видена

  Еден навивач на Челзи веројатно зажали за обидот да му се потсмева на поранешниот фудбалер на „сините“ Немања Матиќ кој сега го носи дресот на Манчестер ...
  сите 3 | | | веќе видена

  Со завршувањето на последниот ден од месец август официјално е означен и крајот на трансфер периодот во најсилните европски лиги. Во Англија траеше до 9-ти, во ...
  сите 58 | | | веќе видена

  Еден навивач на Челзи веројатно зажали за обидот да му се потсмева на поранешниот фудбалер на „сините“ Немања Матиќ кој сега го носи дресот на Манчестер ...
  сите 4 | | | веќе видена

  Некогашниот европски шампион Црвена Звезда повторно ќе игра во групната фаза од Лигата на шампионите по речиси 30 години. Белградскиот клуб направи одличен ...
  сите 56 | | | веќе видена

  Преодниот рок во многу европски фудбалски лиги влегува во самата завршница, а сега доаѓа вест за еден „звучен“ трансфер – Азар го напушта Челзи. Секако, не ...
  сите 17 | | | веќе видена

  Фудбалерите изборија настап во Лигата на шампионите, сега на раководството на Црвена Ѕвезда е на последниот ден од преодниот рок да ја засили екипата во фото- ...
  сите 62 | | | веќе видена

  Бобан Николов е еден од неколкумината македонските претставници во Лига Европа. Македонскиот репрезентативец и неговиот Видеотон не успеаја да се пласираат во ...
  сите 13 | | | веќе видена

  Фудбалерите изборија настап во Лигата на шампионите, сега на раководството на Црвена Ѕвезда е на последниот ден од преодниот рок да ја засили екипата во фото- ...
  сите 64 | | | веќе видена

  Кога ќе го слушнеме името на Франческо Тоти помислуваме на голема фудбалска кариера, мајсторски голови и асистенции, но и – верност! Како дете во 1989 започна ...
  сите 15 | | | веќе видена