Челзи

  во

  Иднината на Гонзало Игуаин е главна тема на Апенините, па постои можност Аргентинецот да го напушти Милан и да се пресели во Челзи. Челзи покажува силен ...
  сите 63 | | | веќе видена

  Аргентинските медиуми денес лансираа вистинска „бомба“ и тврдат дека Икарди нема да го продолжи договорот со Интер. Икарди има договор со „нероаѕурите“ до 2021 ...
  сите 45 | | | веќе видена

  Tимот на Челзи веќе подолго време се поврзува со ангажман на аргентинскиот голгетер, Гонзало Игуаин, сепак сега „Скај Спорт“ пренесува вест дека „сините“ имаат ...
  сите 38 | | | веќе видена

  Американскиот „свиркач“ Даниел Елсберг, познат по откривањето во медиумите на доверливи документи за американската воена вмешаност во Виетнам, е добитник на ...
  | | веќе видена

  Американскиот „свиркач“ Даниел Елсберг, познат по откривањето во медиумите на доверливи документи за американската воена вмешаност во Виетнам, е добитник на ...
  сите 3 | | | веќе видена

  Тренерот на Челзи, Маурицио Сари, смета дека главниот арбитер Мајкл Оливер направил грешка во полуфиналниот натпревар од Лига купот против Тотенхем при ...
  сите 35 | | | веќе видена