Челзи

  во

  Фудбалската асоцијација на Англија (ФА) го казни со парична казна од 6.000 фунти помошниот тренер на Челзи, Марк Јани, за инцидентот што го предизвика на ...
  сите 91 | | | веќе видена

  Хулен Лопетеги издржа само 121 денови на клупата на Реал Мадрид, испадна двоен „лузер“, откако доби отказ и од позицијата селектор на Шпанија, сега и од ...
  сите 80 | | | веќе видена

  Раководството на Реал Мадрид се откажа од намерата Антонио Конте да го назначи за наследник на Хулен Лоптеги, поради отпорот на капитенот Серхио Рамос, како и ...
  сите 96 | | | веќе видена

  Раководството на Реал Мадрид се откажа од намерата Антонио Конте да го назначи за наследник на Хулен Лоптеги, поради отпорот на капитенот Серхио Рамос, како и ...
  сите 106 | | | веќе видена

  Никогаш во скоро три децении долгата историја на Премиер лигата не сме имале ситуација каква што имаме денес после десет кола. Борбата за шампионската титула ...
  сите 51 | | | веќе видена

  Раководството на Реал Мадрид се откажа од намерата Антонио Конте да го назначи за наследник на Хулен Лоптеги, поради отпорот на капитенот Серхио Рамос, како и ...
  сите 221 | | | веќе видена

  Раководството на Реал Мадрид се откажа од намерата Антонио Конте да го назначи за наследник на Хулен Лоптеги, поради отпорот на капитенот Серхио Рамос, како и ...
  сите 38 | | | веќе видена