Челзи

  во

  Белгискиот голман Тибо Куртоа ги налути навивачите на Челзи, откако се појавија бројни контроверзи околу неговиот трансфер во Реал Мадрид. Тој стана најомразен ...
  сите 15 | | | веќе видена

  Tрансферот на Тибо Куртоа предизвика мала бура на Островот, Белгиецот со преминувањето во шпанскиот гигант го обележи финишот од летниот преоден рок. Овој ...
  сите 52 | | | веќе видена

  Како што пишува реномираниот „Кориере дело Спорт“ одделот кој е задолжен за трансфери во Милан веќе размислува на јаунарскиот преоден рок. Најново име кое се ...
  сите 24 | | | веќе видена

  Маурицио Сари ова лето стана новиот менаџер на Челзи, но сигурно дека ни најжестоките навивачи на „Плавите“ не можеа да насетат дека нивниот тим после првите ...
  сите 9 | | | веќе видена

  Маурицио Сари, откако го презеде Челзи го препороди клубот. Сините ги забележаа сите победи до сега, а немаат намера да запрат тука. Сари минатата сезона ја ...
  сите 8 | | | веќе видена

  Голот на Жан Мишел Сери против Барнли е прогласен за најубав погодок во август месец во англиската Премиер лига. За услугите на Сери се распрашуваа голем број ...
  сите 27 | | | веќе видена

  Maурицио Сари ова лето стана менаџер на Челзи и на почетокот на сезоната му оди одличното, Италијанецот има „четири од четири“ победи. Овој одличен стратег ...
  сите 12 | | | веќе видена