Челзи

  во

  Екипата на Челзи денес доби вистинска лекција од бранителот на трофејот Манчестер Сити кој ги разби со убедливи 6:0. После натпреварот Маурицио Сари беше толку ...
  сите 92 | | | веќе видена

  Серхио Агуеро одигра фантастичен натпревар и постигна хет-трик во победата од 6:0 на Манчестер Сити против Челзи. Агуеро постигна три гола со што го запиша ...
  сите 16 | | | веќе видена

  Катастрофален пораз од 6:0 претрпе тимот на Челзи вечерва на гостувањето кај Манчестер сити. Головите за Манчестер ги постигнаа Серхио Агуеро – три, Рахим ...
  сите 16 | | | веќе видена

  Тренерот на Челзи, Маурицио Сари не се произнесе за неговата иднина во клубот од „Стемфорд бриџ" по највисокиот пораз во последните триесетина години забележан ...
  сите 96 | | | веќе видена

  Со трите гола во мрежата на Кепа, денеска Серхио Агуеро и официјално влезе во аналите на Премиер лигата како вториот фудбалер во историјата на најсилната ...
  сите 18 | | | веќе видена

  Катастрофален пораз од 6:0 претрпе тимот на Челзи вечерва на гостувањето кај Манчестер сити. Головите за Манчестер ги постигнаа Серхио Агуеро – три, Рахим ...
  сите 20 | | | веќе видена

  Катастрофален пораз од 6:0 претрпе тимот на Челзи вечерва на гостувањето кај Манчестер сити. Головите за Манчестер ги постигнаа Серхио Агуеро – три, Рахим ...
  сите 20 | | | веќе видена

  Фудбалерите на Челзи доживеаја вистинска катастрофа на гостувањето на „Етихад“ во Манчестер, каде на крајот го доживеаја еден од најубедливите порази во ...
  сите 31 | | | веќе видена