Челзи

  во

  Шпекулациите околу неговото име, сега може да завршат: 35-годишниот Арјен Робен кажа дека ја завршува играчката кариера како професионален фудбалер. Робен кој ...
  сите 25 | | | веќе видена

  41-годишниот Френк Лампард ја одржа својата прва прес-конференција како менаџер на Челзи. Лампард официјално беше назначен за шеф на англискиот клуб претходно ...
  сите 25 | | | веќе видена

  Поранешниот англиски фудбалски репрезентативец Франк Лампард е нов менаџер на премиерлигашот Челзи, со кој потпиша договор на три години, објави клубот на ...
  сите 31 | | | веќе видена