Челзи

  во

  Тренерот на Челзи, Маурицио Сари, изјави дека тимот одиграл добро прво полувреме во осминафиналето од ФА Купот против Манчестер јунајтед, но и покрај тоа е ...
  сите 111 | | | веќе видена

  Тренерот на Челзи, Маурицио Сари, изјави дека тимот одиграл добро прво полувреме во осминафиналето од ФА Купот против Манчестер јунајтед, но и покрај тоа е ...
  сите 111 | | | веќе видена

  Тренерот на Челзи, Маурицио Сари, изјави дека тимот одиграл добро прво полувреме во осминафиналето од ФА Купот против Манчестер јунајтед, но и покрај тоа е ...
  сите 111 | | | веќе видена

  Манчестер јунајтед продолжува со блескавите партии во Англија. Најтрофејниот англиски клуб синоќа успешно помина уште една задача. На „Стемфорд Бриџ“ во Лондон ...
  сите 24 | | | веќе видена

  Тренерот на Челзи, Маурицио Сари, изјави дека тимот одиграл добро прво полувреме во осминафиналето од ФА Купот против Манчестер јунајтед, но и покрај тоа е ...
  сите 111 | | | веќе видена

  Маурицио Сари имаше одличен старт со тимот на Челзи, но во последно време поради лошите резултати на клубот се најде под притисок од јавноста, а тој притисок ...
  сите 111 | | | веќе видена

  Пол Погба вчера беше централна фигура во дербито од ФА Купот против Челзи и со гол и асистенција обезбеди победа на „црвените ѓаволи“. Под водство на Солскјер ...
  сите 109 | | | веќе видена

  Челзи вчеравечер на својот „Стенфорд Бриџ“ беше елиминиран од ФА Купот од страна големиот ривал Манчестер Јунајтед. Манчестер Јунајтед славеше со 0:2, а ...
  сите 111 | | | веќе видена

  Килијан Мбапе ја воодушеви француската, па и пошироката јавност со голот со кој синоќа му донесе победа од 1-0 на ПСЖ на гостувањето кај Сент Етјен, но еден ...
  сите 35 | | | веќе видена

  Актуелниот тренер на Челзи Маурицио Сари, е под голем притисок по тешката сезона, а Зинедин Зидан сака да разговара со менаџментот да го замени. Поранешниот ...
  сите 111 | | | веќе видена

  Маурицио Сари имаше одличен старт со тимот на Челзи, но во последно време поради лошите резултати на клубот се најде под притисок од јавноста. Веќе неколку ...
  сите 111 | | | веќе видена