Челзи

  во

  Манчестер јунајтед не успеа да го победи и Челзи, вчера на „Олд Трафорд“ и го има најлошиот старт на сезона без победа на домашен терен во првите три меча по ...
  сите 181 | | | веќе видена

  Манчестер Јунајтед и Челзи одиграа без голови во дербито на англиската Премиер лига. Иако се очекуваше погодоци од двете страни, стрелците не беа расположени ...
  сите 181 | | | веќе видена

  Манчестер Јунајтед и Челзи ги поделија бодовите во 6. коло од Премиер лигата. Имено, дербито не ги исполни очекувањата, а поблиску до победата дефинитивно беа ...
  сите 181 | | | веќе видена

  Тренерот на Пари Сен-Жермен, Томас Тухел е незадоволен од работата на спортскиот директор на Леонардо, пренесува „ЕСПН“. Германскиот фудбалски стручњак сакаше ...
  сите 181 | | | веќе видена

  Тренерот на Пари Сен-Жермен, Томас Тухел е незадоволен од работата на спортскиот директор на Леонардо, пренесува „ЕСПН“. Германскиот фудбалски стручњак сакаше ...
  сите 181 | | | веќе видена

  Париз, 24 октомври 2020 (МИА) – Тренерот на Пари Сен-Жермен, Томас Тухел е незадоволен од работата на спортскиот директор на Леонардо, пренесува „ЕСПН“. ...
  сите 181 | | | веќе видена

  Манчестер Јунајтед – Челзи, Борусија Дортмунд – Шалке и Барселона-Реал Мадрид. Тоа се најинтересните натпревари од денешната фудбалска програма во Европа. ...
  сите 214 | | | веќе видена

  Манчестер Јунајтед ќе се обиде да го преслика мечот со ПСЖ во дербито против Челзи. Имаа одличен меч, над сите очекувања и сега наеднаш амбициите и очекувањата ...
  сите 181 | | | веќе видена

  Лидс е тимот кој го сопра победничкиот налет на Астон вила. Тимот кој со 7:2 го победи Ливерпул, синоќа на свој терен беше немоќен и загуби со 3:0 од екипата ...
  сите 62 | | | веќе видена

  Селекторот на фудбалската репрезентација на Бразил, Тите, денес го објави списокот на играчи за квалификациите за СП. Во второто коло, „Кариоките“ за ривали ќе ...
  сите 2 | | | веќе видена

  Веќе неколку децении фудбалерите се меѓу најплатените во светот, барем кога се работи за оние кои играат во најсилните лиги. Во модерното време се поголем е ...
  сите 6 | | | веќе видена

  Големите клубови ширум светот трошат милиони за со богати договори да ги привлечат посакуваните фудбалери, а тоа некогаш знае да им се покаже и како погрешен ...
  сите 6 | | | веќе видена