Челси

  во

  Кристијан Стоилков е името за кое допрва ќе се слуша во светот на фудбалот или поточно во спортот зад кој се крие голем бизнис. Во Македонија е познат како ...
  | | веќе видена

  „Скај Спортс“ пренесува дека од редовите на Борусија Дортмунд одблиску ќе ја следат ситуацијата околу фудбалерот на Кристал Палас, Вилфред Заха. Наводно, ...
  сите 21 | | | веќе видена

  Јан Сијверт (36) е третиот тренер на вториот тим на Борусија Дортмунд што заминува од германскиот клуб за да работи во Англија, по Даниел Фарк во Норич и ...
  сите 18 | | | веќе видена

  Гонзало Игуаин изминатово лето одлучи да го избере Милан пред Челси и направи директен трансфер од Јувентус во редовите на лутиот ривал, но само шест месеци ...
  сите 123 | | | веќе видена

  Гонзало Игуаин изминатово лето одлучи да го избере Милан пред Челси и направи директен трансфер од Јувентус во редовите на лутиот ривал, но само шест месеци ...
  сите 123 | | | веќе видена

  Јувентус ги откри деталите од трансферот на Гонзало Игуаин во Челси, „сините“ добија две опции, да го позајмат Аргентинецот на уште 12 месеци или во целост да ...
  сите 123 | | | веќе видена