Чеховски

  во

  Европската ракометна федерација ги одреди правилата пред ждрепката за квалификациите за Лига Европа во сезоната 2020/21. Македонија ќе има три претставника во ...
  сите 19 | | | веќе видена

  Македонија ќе има три претставника Лига Европа за сезоната 2020/2021. Само Еурофарм Пелистер директно ќе игра од групната фаза. Таква повластена улога ќе имаат ...
  сите 17 | | | веќе видена

  Металург е најголемиот губитник при денешната објава на ЕХФ околу тимовите кои ќе бидат дел од новоформираната Лига на Европа, откако беше обелоденето дека ...
  сите 14 | | | веќе видена

  Иако се најавуваше како сигурно засилување на Вардар, а тоа го потврди и тренерот на „црвено црните“, Стевче Алушевски, рускиот ракометар, Дмитри Санталов нема ...
  сите 50 | | | веќе видена

  Димитри Санталов веќе сите го сметаа за нов играч на Вардар, меѓутоа денес тој изненадувачки, барем за македонската ракометна јавност официјално стана играч на ...
  сите 54 | | | веќе видена

  Иако беше споменуван како можно засилување за Вардар, Артем Кулак сепак одбра да замине во Русија.24-годишниот сега веќе поранешен ракометар на Мешков Брест, ...
  сите 55 | | | веќе видена

  Во интервјуто за специјализираниот веб портал за ракомет „Балкан-Хандбал“ зборуваше тренерот на актуелниот македонски, регионален и европски шампион Вардар, ...
  сите 18 | | | веќе видена

  Тренерот на Вардар, Стевче Алушовски вели дека главна цел на новото раководство на клубот е да ги задржи ракометарите кои веќе се тука, а потоа да го надгради ...
  сите 17 | | | веќе видена

  Вечерва специјализираниот сајт за ракомет „Балкан Хендбол“ објави интервју со тренерот на Вардар Стевче Алушовски. Алушпвски зборуваше за плановите на Михајло ...
  сите 21 | | | веќе видена

  Од 1 јуни старо-нов газда на македонскиот и натаму актуелниот европски ракометен шампион на Вардар ќе биде Михајло Михајловски. Михајловски официјално потврди ...
  сите 69 | | | веќе видена