Чедомир Јаневски

  во

  Мила Шопова, внука на еден од најголемите македонски литерати Ацо Шопов реагира на одлуката на градоначалникот на Општина Центар Саша Богдановиќ и советниците ...
  сите 12 | | | веќе видена

  Секако вниманието е насочено кон ЛЕ каде што за прв пат во историјата на македонскиот фудбал една наша екипа учествуваше во групна фаза на УЕФА натпреварување, ...
  сите 11 | | | веќе видена

  Македонскиот фудбал денеска слави голем јубилеј, 25 години од првиот натпревар на нашата репрезентација. На 13. октомври 1993 година Македонија на гостински ...
  сите 5 | | | веќе видена

  Фудбалерите и членовите на стручниот штаб кои настапија на првиот натпревар на македонската репрезентација, на 13 октомври во 1993 година против Словенија во ...
  сите 15 | | | веќе видена

  Пред точно 25 години, на 13. октомври 1993 година Македонија го одигра првиот фудбалски натпревар како самостојна држава, во Крањ беше совладана Словенија со ...
  сите 22 | | | веќе видена

  Денес македонскиот фудбал слави голем јубилеј – 25 години од првиот меѓународен натпревар! Првиот натпревар Македонија го одигра две години по независноста, на ...
  сите 24 | | | веќе видена

  Со златни букви ќе се запише датумот кога стартуваше македонската фудбалска репрезентативна историја. На дуелот против Словенците, тогашниот селектор Андон ...
  сите 28 | | | веќе видена

  Македонија вечерва (арена „Филип Втори“ 20.45 часот) го пречекува Лихтенштајн, во Лигата на нациите, против кого има одличен биланс во меѓусебните дуели, шест ...
  сите 163 | | | веќе видена