Чавез

  во

  Сведок на судењето на Жоакин Ел Чапо Гузман во САД изјавил во вторникот дека на американските власти претходно им кажал дека обвинетиот нарко барон му платил ...
  сите 21 | | | веќе видена

  Мисионерската поза: Тоа е како сладолед од ванила - вкусна и одлична, класика - но луѓето сакаат да ја омаловажуваат. Кога ги прашавме момците што мислат за ...
  сите 2 | | | веќе видена

  Русија упати предупредување до „вжештените глави“ во САД на опасни последици од воено сценарио во Венецуела, изјави денеска заменик шефот на руската ...
  сите 5 | | | веќе видена

  Најстариот преживеан американски ветеран од јапонскиот напад врз Перл Харбор после кој Америка влезе во Втора светска војна, почина синоќа во Калифорнија, ...
  сите 31 | | | веќе видена