Чаби Алонсо

  во

  Питер Крауч пред два дена предизвика многу рекации на социјалните мрежи откако призна дека не го разбира форматот на новоформираното натпреварување, Лига на ...
  сите 2 | | | веќе видена

  Питер Крауч пред два дена предизвика многу рекации на социјалните мрежи откако призна дека не го разбира форматот на новоформираното натпреварување, Лига на ...
  сите 3 | | | веќе видена

  Раул Гонзалес останува запаметен како капитен и вистинска легенда во историјата на Реал Мадрид, а навивачите на шпанскиот великан денови имаат посебна причина ...
  сите 5 | | | веќе видена

  Пред точно девет години, Флорентино Перез се врати на претседателската функција во Реал Мадрид откако победи на изборите кои беа актуелни тоа лето, ...
  сите 104 | | | веќе видена

  Во еден момент изгледаше дека се е готово, дурисе споменуваше и симболиката на датумот и бројот на неговиот дрес, можеше Кристијано Роналдо токму денес на 7. ...
  сите 250 | | | веќе видена

  Чаби Алонсо беше дел од најсилната и најмоќна генерација на Шпанија во историјата, селекција која успеа да издоминира на три големи натпреварувања по ред, две ...
  | | веќе видена

  Чаби Алонсо беше дел од најсилната и најмоќна генерација на Шпанија во историјата, селекција која успеа да издоминира на три големи натпреварувања по ред, две ...
  сите 30 | | | веќе видена

  Најџел Де Јонг „заработи“ многу фанови откако со брутален кунг-фу удар го патосираше Чаби Алонсо на натпревар од финалето на Светското првенство во 2010 ...
  сите 12 | | | веќе видена

  Како и во полуфиналето, Чаби Алонсо и овојпат се соочува со голема двоумица за тоа кој ќе навива во финалето бидејќи вечерва на завршното сценарио во Киев ...
  сите 71 | | | веќе видена

  На само еден ден пред финалето во Лигата на шампионите каде ќе силите ќе ги одмерат актуелниот Европски шампион Реал Мадрид и англиски Ливерпул, се потсетуваме ...
  сите 4 | | | веќе видена

  Шпанскиот тренер и поранешен стратег на Ливерпул и Реал Мадрид, Рафа Бенитез даде свој коментар пред финалето во Лигата на шампионите кое ќе се игра во сабота ...
  сите 93 | | | веќе видена