Чаби

  во

  После само 17 минути од вчерашното дерби помеѓу Јувентус и Милан „росонерите“ останаа со играч помалку. Виновник за тоа беше Анте Ребиќ кој со висока подигната ...
  сите 185 | | | веќе видена

  Пред точно 15 години во Истанбул беше одиграно најлудото финале во историјата на Лигата на Шампионите, кога Ливерпул на чудесен начин се врати од негатива од ...
  сите 19 | | | веќе видена

  Поранешниот менаџер на Арсенал кој вкупно 22 години беше на клупата на лондонскиот клуб, беше многу блиску да ги ангажира едни од најдобрите имиња во фудбалот. ...
  сите 37 | | | веќе видена

  Медиумите во Англија пренесуваат дека Пеп Гвардиола размислува за следната година да ангажира нов помошник кој ќе биде замена за Микел Артета кој кариерата ја ...
  сите 37 | | | веќе видена

  Медиумите во Англија пренесуваат дека Пеп Гвардиола размислува за следната година да ангажира нов помошник кој ќе биде замена за Микел Артета кој кариерата ја ...
  сите 38 | | | веќе видена

  Медиумите во Англија пренесуваат дека Пеп Гвардиола размислува за следната година да ангажира нов помошник кој ќе биде замена за Микел Артета кој кариерата ја ...
  сите 68 | | | веќе видена

  Пеп Гвардиола е во потрага по асистент откако Микел Артета замина во Арсенал, шпанските медиуми шпекулираат дека изборот паднал на Чаби Алонсо. Англија Пеп ...
  сите 39 | | | веќе видена

  Во текот на вчерашниот ден британски „Мирор“ излезе со листа, супер тим од најверните играчи на Лионел Меси, односно играчи со кои одиграл најмногу натпревари ...
  сите 11 | | | веќе видена

  Питер Крауч не престанува со своите активности на социјалните мрежи, уште помалку кога речиси цело човештво се учи да си пронаоѓа занимации кога се наоѓа во ...
  сите 3 | | | веќе видена

  На отворањето на новата северна трибина на Арената во Скопје, вечерта на 12 август 2009 година, на гости ни дојде Шпанија. Селекција која во тој момент беше ...
  сите 14 | | | веќе видена

  Шпанскиот фудбалер Сеск Фабрегас откри до сега непознати детали за јавноста. Имено, Чаби Алонсо имал голема желба да го облече дресот на Арсенал, меѓутоа ...
  сите 13 | | | веќе видена