Централниот

  во

  Манчестер Јунајтед му даде дозвола на Маркос Рохо да тренира и одржува форма со Естудијантес. Веста беше потврдена од аргентинскиот клуб чие дете е централниот ...
  сите 23 | | | веќе видена

  Течат подготовките за посетата на Папата Франциск, кој на седми мај пристигнува во земјава. По неговото и пристигнувањето на делегацијата од Ватикан, на ...
  сите 24 | | | веќе видена

  Дијамантскиот тајкун Нирав Моди, чии дијаманти некогаш ги краселе ѕвездите од Боливуд до Холивуд, е уапсен во вторникот во Лондон, повеќе од една година откако ...
  сите 7 | | | веќе видена

  Дијамантскиот тајкун Нирав Моди, чии дијаманти некогаш ги краселе ѕвездите од Боливуд до Холивуд, е уапсен во вторникот во Лондон, повеќе од една година откако ...
  сите 7 | | | веќе видена

  Невообичаениот одзив и интересирање, како и пораките за Северна Македонија се охрабрувачки и позитивни. Во време на евро-скептицизам ова е јасна порака дека ...
  сите 23 | | | веќе видена

  Само неколку часа откако вооружен напаѓач уби 50 луѓе во две џамии во централниот дел на Крајстчрч, премиерката Џасинда Ардерн свика прес-конференција, на која ...
  сите 268 | | | веќе видена

  20 март 2019 Гардијан – Лондон Само неколку часа откако терорст уби 50 луѓе во две џамии во централниот дел на Крајстчрч, премиерката Џасинда Ардерн свика ...
  сите 268 | | | веќе видена

  Само неколку часа откако вооружен напаѓач уби 50 луѓе во две џамии во централниот дел на Крајстчрч, премиерката Џасинда Ардерн свика прес-конференција, на која ...
  сите 268 | | | веќе видена

  Гардијан – ЛондонСамо неколку часа откако вооружен напаѓач уби 50 луѓе во две џамии во централниот дел на Крајстчрч, премиерката Џасинда Ардерн свика ...
  сите 268 | | | веќе видена