Целта

  во

  Изградбата на оваа пречитителната станица за отпадни води претставува трилатерален проект вреден 10,6 милиони евра, во чија изградба учествуваа Македонија, ...
  сите 12 | | | веќе видена

  Македонија в четврток го започнува скрининг процесот за пристапување во Европската унија. Во Европската комисија во Брисел утре заминува 40 члена делегација ...
  сите 68 | | | веќе видена

  Со изложба во Музејот на Македонија утре започнува манифестацијата „Европски денови на културното наследство“ која ќе трае до 7 октомври. На изложбата ќе бидат ...
  сите 19 | | | веќе видена

  Денеска, Проектот на УСАИД Партнерство за подобра бизнис регулатива одржа форум за подобрување на бизнис климата во Македонија преку поттикнување на ...
  сите 64 | | | веќе видена

  Денеска, Проектот на УСАИД Партнерство за подобра бизнис регулатива одржа форум за подобрување на бизнис климата во Македонија преку поттикнување на ...
  сите 64 | | | веќе видена

  Агенцијата Макфакс денеска намерно објавила лажна вест за НАТО во која се вели дека Македонија може да стане членка на алијансата и без сменето име за да укаже ...
  сите 59 | | | веќе видена