Бутел

  во

  Денеска започнаа градежните работи за реконструкција на булеварот „Партизански одреди“ во населбата Влае во Карпош. На почетокот на градежните работи ...
  сите 36 | | | веќе видена

  Мотоцикл, автомобил и џип направија сообраќајна незгода на улица Босна и Херцеговина во Бутел. На фотографиите кои стигнаа до редакцијата на Курир се гледа ...
  сите 20 | | | веќе видена

  Министерот за транспорт и врски, Горан Сугарески, денеска оствари посета на индустриската зона Визбегово во општина Бутел, каде го најави почетокот на проектот ...
  сите 26 | | | веќе видена

  Смилевски: Визбегово ќе добие она што им недостигаше на граѓаните во изминатиот период Министерот за транспорт и врски, Горан Сугаревски и градоначалникот на ...
  сите 26 | | | веќе видена