Business Insider

  во

  Пред триесет и една година, поточно на 17 декември 1989 година, емитувана е првата епизода од анимираната серија „Симпсонови“. Оттогаш до денес, оваа ...
  сите 3 | | | веќе видена

  Поранешниот извршен директор на „Гугл“, Ерик Шмит, сака да помогне во создавањето технолошки талент кој ќе има можност да работи во владата. Шмит и поранешниот ...
  сите 2 | | | веќе видена

  Кога коронавирусот започна да се шири на почетокот на март, еден од водачите од Силиконската долина во Сан Франциско се објатил кај производител на засолништа ...
  сите 40 | | | веќе видена

  Islander, националната авиокомпанија на Исланд, со седиште во Рејкјавик, одлучи да го отпушти екипажот во кабината, а наместо нив на патниците ќе ги служат ...
  сите 8 | | | веќе видена

  Американската софтверска компанија „Microsoft“ објави дека ја намалува својата работна сила низ целиот свет и нејзините тимови во моментот кога компанијата ...
  сите 47 | | | веќе видена

  На 5 јули астронаут на НАСА успеа да направи прекрасна фотографија, од прозорецот на Меѓународната вселенска станица, од најновиот космички спектакл. Неодамна ...
  сите 8 | | | веќе видена

  Седумнаесетгодишниот Ави Шифман, од американската сојузна држава Вашингтон, ја отфрли понудата за продажба на платформата за следење на ширењето на вирусот ...
  сите 64 | | | веќе видена

  Џек Дорси, милијардерот кој е коосновач на „Твитер“, ќе потроши милиони за експеримент со универзалниот основен приход. Дорси ќе ѝ донира 3 милиони на групата ...
  сите 5 | | | веќе видена

  Низа научни тестови на волонтерите ги отфрлија придобивките на поретко туширање … Освен ако не сте на кампување во природа, постои голема веројатност редовно ...
  сите 14 | | | веќе видена

  Наскоро Apple Watch ќе им помага на своите корисници да проценат дали доволно и темелно ги измиле рацете за да се спречи ширењето на корона вирусот. Во пакетот ...
  сите 4 | | | веќе видена

  ЕУ разгледува целосна забрана за влез на граѓаните на Соединетите Американски Држави, затоа што веруваат дека Вашингтон не го контролирал соодветно ширењето на ...
  сите 174 | | | веќе видена

  Твитер е одлучен да истрае во својата намера да го спречи ширењето на лажни вести кои ја доведуваат во врска 5G мрежата и пандемијата на коронавирусот. На сите ...
  сите 16 | | | веќе видена

  Социјалната мрежа Twitter сега уште поагресивно ги разгледува објавите кои ја поврзуваат 5G мрежата со пандемијата од коронавирус, додавајќи ознака каде ...
  сите 7 | | | веќе видена