Буш

  во

  На Марс летаат роботски ровери и сонди веќе педесет години, но кога човекот конечно ќе зачекори на Црвената планета? Експертите, како што објави хрватската ...
  сите 32 | | | веќе видена

  - Формирањето на македонската национална држава би можело да се реализира единствено со обединување на сите Македонци кои живеат во Југославија, во Грција и во ...
  сите 17 | | | веќе видена

  Поранешниот американскиот претседател Барак Обама остро ги критикуваше, како што рече, републиканците обиди да ги угнетуваат гласачите, во својот говор на ...
  сите 36 | | | веќе видена

  Американскиот активист за човекови права, Џон Луис, беше погребан во Баптистичката црква Ебенезер во Атланта, каде Мартин Лутер Кинг работел како свештеник, а ...
  сите 36 | | | веќе видена

  Американскиот претседател предупреди дека се можни измами ако се гласа по пошта За прв пат, американскиот претседател Доналд Трамп предлага одложување на ...
  сите 59 | | | веќе видена

  Поранешните претседатели Барак Обама, Бил Клинтон и Џорџ В. Буш се очекува да бидат присутни на погребната церемонија Еден од најголемите американски поборници ...
  сите 36 | | | веќе видена

  Како што светот се соочува со пандемијата, сè повеќе компании се одлучуваат за далечинско работење, односно работа од дома. Најновиот член на клубот е ...
  сите 35 | | | веќе видена

  Официјалните портрети на двајцата поранешни претседатели Бил Клинтон и Џорџ В. Буш во текот на изминатите десет дена се отстранети од големиот хол на Белата ...
  сите 72 | | | веќе видена