Бургас

  во

  Во Македонската опера и балет вечер од 20 часот ќе биде изведена операта „Тоска“ со сопранистката Весна Ѓиновска-Илкова, баритонот Борис Трајанов и романскиот ...
  сите 23 | | | веќе видена

  Од североисточнит дел на Европа на Балканот вчера пристигна студен бран кој ќе се задржи пет дена, а на социјалните мрежи се објавуваат фотографии од снег кој ...
  сите 21 | | | веќе видена

  североисточнит дел на Европа на Балканот вчера пристигна студен бран кој ќе се задржи пет дена, а на социјалните мрежи се објавуваат фотографии од снег кој ...
  сите 21 | | | веќе видена