Бундес

  во

  Откако Волфсбург и Херта одиграа нерешено 2:2, актуелниот германски шампион Баерн со победата од 3:1 над Баер Леверкузен остана единствен со три победи по три ...
  сите 12 | | | веќе видена

  Често се случува во фудбалскиот Свет поради слаби настапи на играчите, клубот да ги казни парично своите играчи. Ретко се случува да биде некој избркан од ...
  сите 5 | | | веќе видена

  Рајн Некар е во одлична форма. По четири кола во Бундес-лигата има исто толку победи, која од која поубедлива. Последниот триумф „лавовите“ го остварија на ...
  сите 38 | | | веќе видена

  Многумина кои го следеа Европското Првенство во Франција во 2016 година сигурно барем малку се сеќаваат на фудбалерот по име Бартоз Капутска. Ако сепак не се ...
  сите 6 | | | веќе видена

  После пауза од неколку години на македонските канали ќе може да се гледа едно најдобрите европски првенства! Имено, Телевизија 24 ги откупи правата за пренеос ...
  сите 2 | | | веќе видена

  После пауза од неколку години на македонските канали ќе може да се гледа едно најдобрите европски првенства! Имено, Телевизија 24 ги откупи правата за пренеос ...
  сите 5 | | | веќе видена

  Италијанската Серија А полека го враќа својот сјај, а со доаѓањето на најдобриот фудбалер на светот, Кристиано Роналдо вредноста на лигата значително се ...
  сите 3 | | | веќе видена

  Интересни натпревари беа одиграни попладнево во Бундес лигата. За разлика од некои претходни, Волфсбург одлично ја започна оваа сезона. Денес овој тим го ...
  сите 29 | | | веќе видена

  Одличен ден за фудбалерот на „топџиите“. Тимот на Арсенал се одлучи да потпише нов договор со талентираниот Рајсом Нелсон. Сепак, младиот фудбалер нема да ...
  сите 4 | | | веќе видена