Бунарџик

  во

  [freetext] Позитивни проценки за најголемите трговски партнери Повлекувањето на Обединетото Кралство со или без договор со Европската Унија им танцува по ...
  сите 2 | | | веќе видена

  Лани во февруари Владата ја задолжила Агенцијата за странски инвестиции да изврши вонсудска наплата на казна од 157.000 евра од несуден странски инвеститор во ...
  | | веќе видена

  Покрај Џонсон Мети, и на други странски инвеститори од технолошко-индустриските развојни зони им истекуваат „привилегираните“ рокови и се очекува да започнат ...
  сите 3 | | | веќе видена

  Македонија е една од можните локации за изградба на фабриката која германскиот производител на автомобили „Фолксваген“ планира да ја гради на Балканот. Во неа ...
  сите 19 | | | веќе видена

  Вчера во 16,15 часот било пријавено дека на улицата “1“ во село Стајковци, скопско патничко моторно возило “Фиат стило“ со скопски регистерски ознаки ...
  сите 114 | | | веќе видена

  Три лица се повредени од кои едно потешко во сообраќајна несреќа која се случи вчера во 16,15 часот на улицата “1“ во село Стајковци. Од полицијата информираат ...
  сите 63 | | | веќе видена

  Три лица се повредени од кои едно потешко во сообраќајна несреќа која се случи вчера во 16,15 часот на улицата “1“ во село Стајковци. Од полицијата информираат ...
  сите 67 | | | веќе видена

  Три лица се повредени од кои едно потешко во сообраќајна несреќа која се случи вчера во 16,15 часот на улицата “1“ во село Стајковци . Од полицијата ...
  сите 55 | | | веќе видена

  Договор за државна помош за делумно субвенционирање со транспарентните мерки од Планот за економски раст на Владата денеска е потпишан со швајцарската ...
  сите 18 | | | веќе видена