Бул

  во

  Легендата на Формула 1, Сер Џеки Стјуарт вели дека силата на тимот на Мерцедес е клучна во успехот на Луис Хамилтон, велејќи дека неговиот британски сонародник ...
  сите 25 | | | веќе видена

  Двократниот светски шампион Мика Хакинен го повика Ферари да престанат да си играат играчки, ако сакаат да ги победат Мерцедес во 2019. Досега во првите три ...
  сите 25 | | | веќе видена

  Баерн Минхен вчера објави дека денеска Мануел Нојер ќе одржи прес-конференција на која ќе соопшти важна одлука за повредата која ја заработи на мечот со ...
  сите 10 | | | веќе видена

  Поранешниот француски репрезентативец, Тиери Анри, нема да остане долго без работа по неуспешната авантура како тренер на Монако. „Скај Спортс“ откри дека тој ...
  сите 7 | | | веќе видена