Бул

  во

  На писта на новоизградениот аеродром во Истанбул, се случила веројатно најлудата трка на сите времиња. Турчинот под име Кенан Софуоглу на 1.000 кубици и 310 КС ...
  сите 7 | | | веќе видена

  Трчањето во Скопје станува секојдневие, а време е хуманоста да го достигне истото ниво со #СекојКилометарЗначи. Една од трките на тимот на Виз Ер Скопски ...
  сите 12 | | | веќе видена

  Во текот на вчерашниот ден во 14:00 часот во Куманово на бул.„Октомвриска Револуција“ во близина на крстосницата со ул.„Пионерска“, се случила сообраќајна ...
  сите 155 | | | веќе видена

  Во текот на вчерашниот ден околу 15:00 часот во Скопје на бул.„8-ми Септември“ во близина на крстосницата со бул.„Илинден“, додека С.С. (19) од Скопје, ...
  сите 31 | | | веќе видена

  Од страна на полициски службеници во ПО-Сарај лишени се од слобода И.С., Ш.С. и М.С.. Се преземаат мерки за целосно расчистување на настанот. Во текот на ...
  сите 31 | | | веќе видена

  Во текот на вчерашниот ден околу 15:00 часот во Скопје на бул.„8-ми Септември“ во близина на крстосницата со бул.„Илинден“, додека С.С. (19) од Скопје, ...
  сите 31 | | | веќе видена

  Во текот на вчерашниот ден околу 15:00 часот во Скопје на бул.„8-ми Септември“ во близина на крстосницата со бул.„Илинден“, додека С.С. (19) од Скопје, ...
  сите 31 | | | веќе видена

  Во текот на вчерашниот ден се случиле неколку последователни настани од исти лица. Најпрво физички нападнале лице, му го одзеле возилото и упатувајќи се кон ...
  сите 31 | | | веќе видена

  Во текот на вчерашниот ден околу 15:00 часот во Скопје на бул.„8-ми Септември“ во близина на крстосницата со бул.„Илинден“, додека С.С. (19) од Скопје, ...
  сите 31 | | | веќе видена

  Пет британски убавици беа дел од „Spice Girls”. Некои со поголем талент за пеење, некои со помал, но за едно ќе се согласиме- сите беа одлични за правење шоу. ...
  сите 2 | | | веќе видена

  Додека преку разни кампањи и Неделата за мобилност се поттикнува одржлив транспорт, истовремено бројот на возила расте, а со нив и потрошувачката на енергија и ...
  сите 24 | | | веќе видена

  Екипи на Јавното Претпријатие „Улици и патишта“, кои ги ангажираше Општина Карпош денеска асфалтираа дел од новопроектирана улица која ќе ги поврзува бул. ...
  сите 7 | | | веќе видена

  Во вчерашниот натпревар помеѓу екипите кои имаат ист сопственик „Ред Бул“, Лајпциг и Салцбург заврши со победа од 2:3 на гостите. Салцбург имаше предност од ...
  сите 5 | | | веќе видена