Бујар Османи

  во

  Шоферот на министерот за надворешни работи Бујар Османи попладнево бил паркиран на Kеј „13 Ноември“ во Скопје е еден од граѓаните кои денеска заработија казна. ...
  сите 21 | | | веќе видена

  Шефот на дипломатијата Бујар Османи, денеска оствари телефонски разговор со Венди Мортон, државна министерка за европско соседство и Америки на Обединетото ...
  сите 269 | | | веќе видена

  Почна состанокот на Советот за безбедност во „Вила Водна” свикан од претседателот Стево Пендаровски. На состанокот присуствуваат претседателот на Собранието ...
  сите 122 | | | веќе видена

  Праксата продолжува и во новиот состав – секој министер на своето работно биро, покрај македонското, европското и НАТО знамето, го поставува и албанскиот ...
  сите 4 | | | веќе видена

  Ова за ТВ 24 го изјави Иван Димов, советник во кабинетот на министерката за надворешни работи, Екатерина Захариева, по изјавата на нашиот министер за ...
  сите 403 | | | веќе видена

  ИНЦИДЕНТ СЕ СЛУЧИ ДЕНЕСКА ВО СТРУМИЦА Полицијата и јавното обвинителство го расчистуваат случајот со украдениот мртовец во Струмица. Пациентот на 49 годишна ...
  сите 96 | | | веќе видена

  Бугарија е подготвена за разговори, но каде и кога засега не е договорено. Ова за ТВ 24 го изјави Иван Димов, советник во кабинетот на министерката за ...
  сите 403 | | | веќе видена

  Шефот на Делегацијата на Европската Унија во Република Македонија, амбасадорот Дејвид Гир денеска му ги предаде акредитивните писма на претседателот на ...
  сите 269 | | | веќе видена

  Волја за средби меѓу Скопје и Софија на највисоко политичко ниво има, но датум нема. Откако министерот за надворешни работи Бујар Османи денеска кажа дека ќе ...
  сите 403 | | | веќе видена

  Министерот за надворешни работи Бујар Османи е оптимист дека македонско-бугарската комисија ќе ги надмине разликите околу Гоце Делчев. Тој најави интензивирање ...
  сите 403 | | | веќе видена

  Предизвиците, но и потенцијалите од претстојниот Софиски самит во рамки на заедничкото претедателство на Македонија и Бугарија со Берлински процес, беше ...
  сите 403 | | | веќе видена