Буфон

  во

  Џорџо Кјелини призна дека е многу тешко да се замени Џанлуиџи Буфон на местото капитен на Јувентус.Кјелини ја презеде капитенската лента откако Буфон замина во ...
  сите 13 | | | веќе видена

  Легендарниот италијански голман, Џанлуиџи Буфон верува дека самите фудбалери на Манчестер Јунајтед се виновни за поразот затоа што им дозволиле на противниците ...
  сите 13 | | | веќе видена

  Легендарниот италијански голман, Џанлуиџи Буфон верува дека самите фудбалери на Манчестер Јунајтед се виновни за поразот затоа што им дозволиле на противниците ...
  сите 13 | | | веќе видена