Буфон

  во

  Јувентус тековната сезона ја започна со два нови голмани, Буфон по 17 години го напушти клубот, а го замени дуото Шчезни-Перин. Полјакот е прва опција, но и ...
  сите 14 | | | веќе видена

  Многумина очекуваат Килијан Мбапе да биде играчот кој ќе доминира во светскиот фудбал во наредните неколку години, ставајќи ја младата француска ѕвезда во прв ...
  сите 18 | | | веќе видена

  Голманот на Јувентус, Војчех Шчесни во вчерашното дерби му одбрани пенал на Гонзало Игуаин при водство од 0:1 за својот тим, на крајот „старата дама“ славеше ...
  сите 70 | | | веќе видена