Буенос Аирес

  во

  Доколку Кина не го промени своето однесување, тогаш ја очекува тотална Студена војна со САД и американските сојузници, изјави во интервјуто за “The Washington ...
  сите 18 | | | веќе видена

  Исто како и луѓето, така и големите градови се раѓаат, развиваат и менуваат. И како што во текот на животот сите ние добиваме прекари кои најдобро не' ...
  сите 4 | | | веќе видена

  Во рамките на фестивалот за европски филм „Синедејс“ вечерва од 19 часот во кино Фросина ќе се прикажува документарниот филм „Англија ми припаѓа мене“ во ...
  сите 25 | | | веќе видена

  Преполната „Ла Бомбонера“ беше сведок на „првото полувреме“ од финалето на Копа Либертадорес меѓу Бока Јуниорс и Ривер Плата кое се одигра вчеравечер во Буенос ...
  сите 62 | | | веќе видена

  Преполната „Ла Бомбонера“ беше сведок на „првото полувреме“ од финалето на Копа Либертадорес меѓу Бока Јуниорс и Ривер Плата кое се одигра вчеравечер во Буенос ...
  сите 62 | | | веќе видена

  Преполната „Ла Бомбонера“ беше сведок на „првото полувреме“ од финалето на Копа Либертадорес меѓу Бока Јуниорс и Ривер Плата кое се одигра вчеравечер во Буенос ...
  сите 62 | | | веќе видена

  Бока Јуниорс и Ривер Плата синоќа го одиграа првиот натпревар во финалето на Копа Либертадорес, а натпреварот заврши со резултат 2:2. Големото аргентинско ...
  сите 62 | | | веќе видена

  Без победник заврши првиот меч од мега финалната пресметка во Копа Либертадорес меѓу лутите ривали Бока Јуниорс и Ривер Плата, 2:2 беше резултатот на ...
  сите 62 | | | веќе видена

  Спектакуларен натпревар одиграа вечерва Бока јуниорс и Ривер плејт во Буенос Аирес, а на крајот големото Суперкласико заврши 2-2 во првиот меч од Копа ...
  сите 62 | | | веќе видена

  „Првото полувреме“ од финалето на Копа Либертадорес меѓу Бока Јуниорс и Ривер Плата кое се одигра вечерва во Буенос Аирес заврши без победник 2-2.
  сите 62 | | | веќе видена

  Поради страшното невреме кое вчера го погоди Буенос Аирес, првиот финален меч од Копа Либертадорес меѓу лутите градски ривали, Бока Јуниорс и Ривер Плата беше ...
  сите 62 | | | веќе видена

  Со еден ден задоцнување поради невреме во Буенос Аирес, вечерва се игра најголемото дерби во Јужна Америка, веројатно и на планетата меѓу Бока јуниорс и Ривер ...
  сите 62 | | | веќе видена

  Со нетрпение двата аргентински клуба го дочекаа денот кога ќе се борат за трофејот на Јужна Америка. Натпреварот на „Бонбоњера“ требаше да е одигра вчера, но ...
  сите 62 | | | веќе видена