Буенос

  во

  Преполната „Ла Бомбонера“ беше сведок на „првото полувреме“ од финалето на Копа Либертадорес меѓу Бока Јуниорс и Ривер Плата кое се одигра вчеравечер во Буенос ...
  сите 66 | | | веќе видена

  Преполната „Ла Бомбонера“ беше сведок на „првото полувреме“ од финалето на Копа Либертадорес меѓу Бока Јуниорс и Ривер Плата кое се одигра вчеравечер во Буенос ...
  сите 66 | | | веќе видена

  Преполната „Ла Бомбонера“ беше сведок на „првото полувреме“ од финалето на Копа Либертадорес меѓу Бока Јуниорс и Ривер Плата кое се одигра вчеравечер во Буенос ...
  сите 66 | | | веќе видена

  Бока Јуниорс и Ривер Плата синоќа го одиграа првиот натпревар во финалето на Копа Либертадорес, а натпреварот заврши со резултат 2:2. Големото аргентинско ...
  сите 66 | | | веќе видена

  Без победник заврши првиот меч од мега финалната пресметка во Копа Либертадорес меѓу лутите ривали Бока Јуниорс и Ривер Плата, 2:2 беше резултатот на ...
  сите 66 | | | веќе видена

  Спектакуларен натпревар одиграа вечерва Бока јуниорс и Ривер плејт во Буенос Аирес, а на крајот големото Суперкласико заврши 2-2 во првиот меч од Копа ...
  сите 66 | | | веќе видена

  „Првото полувреме“ од финалето на Копа Либертадорес меѓу Бока Јуниорс и Ривер Плата кое се одигра вечерва во Буенос Аирес заврши без победник 2-2.
  сите 66 | | | веќе видена

  Поради страшното невреме кое вчера го погоди Буенос Аирес, првиот финален меч од Копа Либертадорес меѓу лутите градски ривали, Бока Јуниорс и Ривер Плата беше ...
  сите 66 | | | веќе видена

  Со еден ден задоцнување поради невреме во Буенос Аирес, вечерва се игра најголемото дерби во Јужна Америка, веројатно и на планетата меѓу Бока јуниорс и Ривер ...
  сите 66 | | | веќе видена

  Со нетрпение двата аргентински клуба го дочекаа денот кога ќе се борат за трофејот на Јужна Америка. Натпреварот на „Бонбоњера“ требаше да е одигра вчера, но ...
  сите 66 | | | веќе видена

  Постои идеја овој историски меч да с еодигра на 17. ноември, но Аргентинците гледата кон небото и чекаат дождот да престане. Но дури и да престане, земјата е ...
  сите 66 | | | веќе видена

  Јапонецот Исаму Като патуваше 33 часа од Токио до Буенос Аирес, но по пристигнувањето во главниот град на Аргентина имаше несреќа да заврне многу силен дожд ...
  сите 66 | | | веќе видена

  Ужасното време во Буенос Аирес ги натера преставниците на КОНМЕБОЛ да го одложат големото Суперкласико дерби меѓу Бока Јуниорс и Ривер Плата кое требаше да се ...
  сите 66 | | | веќе видена