Бруто

  во

  Во полската престолнина Варшава, вчера се одржа протест на кој демонстрантите побараа зголемување на платите во јавниот сектор. Според проценките на ...
  сите 16 | | | веќе видена

  Во главниот град на Полска, Варшава денеска се одржа протест на кого демонстрантите бараа зголемување на платите во јавниот сектор. Според варшавската полиција ...
  сите 16 | | | веќе видена

  Премиерот на Италија, Џузепе Конте вчера се сретна со двајцата заменици, за да се обидат да го решат буџетскиот ќорсокак на Владата, соопштува „Ројтерс“. ...
  сите 5 | | | веќе видена

  Европските технолошки индустрии продолжуваат да растат со феноменално темпо: 5,0% во 2017-та година, според последните податоци на економистите од трговска ...
  сите 19 | | | веќе видена

  Во вчерашната емисија Клик Плус на ТВ 21 гостуваше поранешниот министер за финансии, универзитетски професор и член на извршниот комитет на ВМРО ДПМНЕ Трајко ...
  сите 6 | | | веќе видена

  Куманово е една од најзадoлжените општини во државата, со долг од 17 милиони евра. Општината работи со задолжителна резерва поради блокирана сметка и нема пари ...
  сите 57 | | | веќе видена