Бромвич Албион

  во

  Фудбалерите на Манчестер Јунајтед ја остварија петтата последователна победа под водство на Оле Гунар Солскјер, совалдувајќи го во третото коло од англискиот ...
  сите 67 | | | веќе видена

  Симболиката стана јасна кога Џеси Лингард погоди за конечни 5:1 против Кардиф. Беше тоа прв меч на кој Манчестер Јунајтед реализираше пет погодоци уште од ...
  сите 140 | | | веќе видена

  Репрезентативецот на Република Ирска, Џејмс МекКлин, и оваа година во дресот на Стоук Сити нема да го носи специјалниот црвен цвет на својот дрес, со кој ...
  сите 31 | | | веќе видена