Британецот

  во

  Бројни предупредувања за актуелните глобални проблеми се во центарот на вниманието на Светскиот економски форум во Давос, каде што присуствуваат политичките и ...
  сите 56 | | | веќе видена

  Британецот Ентони Гибонс, како и многу други туристи, со семејството отпатувал во Австрија на одмор, не надевајќи се дека таму ќе се соочи со голем проблем ...
  сите 3 | | | веќе видена

  Навистина не размислуваше … На британецот Пол Хајман (36) главно хоби минатото лето му беше да ограбува куќи, а она што беше неговата слаба точка е страстта ...
  сите 2 | | | веќе видена