Британец

  во

  За разлика од светскиот бизнис, интелектуален и политички естаблишмент кој на големо го поддржува и афирмира апсењето на Џулијан Асанж, ставајќи го во ист кош ...
  сите 134 | | | веќе видена

  Бран мигранти од сегашна Грција и Турција пристигнале во Британија пред околу 6.000 години и во суштина го замениле постојното население, кое се занимавало ...
  сите 5 | | | веќе видена

  Рускиот тајкун и долгогодишен сопственик на Челси, Роман Абрамович ја донесе конечната одлука околу лондонскиот клуб. Русинот и дефинитивно одлучи да го ...
  сите 14 | | | веќе видена

  Каз Џејмс вели дека никогаш не се пронашол во улогата на човек, па одлучил да јаде кучешка храна, да носи маска на куче и дека ќе им лае на пријателите, но и ...
  сите 26 | | | веќе видена

  Два мажи беа пронајдени како шетаат по улица со пресечени пениси, во два одделни инциденти во Шпанија. Според шпанскиот весник „Диарио сур“, шпанската полиција ...
  сите 10 | | | веќе видена

  Дали би му ја дале својата платежна картичка со пин кодот на некој бездомник? Најголемиот дел најверојатно нема, но сепак овој Британец не размислува така! ...
  сите 2 | | | веќе видена

  Дру Гудал има животна приказна со која би можел да сними филм, а она што е најважно е дека неговата приказна ги "оживеа" многумина кои дигнале раце од животот. ...
  сите 3 | | | веќе видена

  Дру Гудал има животна приказна со која би можел да сними филм, а она што е најважно е дека неговата приказна ги “оживеа” многумина кои дигнале раце од животот. ...
  сите 4 | | | веќе видена

  Дру Гудал има животна приказна со која би можел да сними филм, а она што е најважно е дека неговата приказна ги "оживеа" многумина кои дигнале раце од животот. ...
  сите 5 | | | веќе видена

  Дру Гудал има животна приказна со која би можел да сними филм, а она што е најважно е дека неговата приказна ги "оживеа" многумина кои дигнале раце од животот. ...
  сите 6 | | | веќе видена

  Дру Гундал има таква животна приказна што би можел да се сними филм по неа, но она што е најважно е дека неговата приказна го издигнала од дното од кое сите ...
  сите 7 | | | веќе видена

  Британецот Хамза Парвез, кој своевремено ги повикувал сонародниците од муслиманска вероисповед да пристапат кон ИСИС, пред еден месец им се предал на курдските ...
  | | веќе видена

  Се повеќе се зборува за промена во системот на работење. Се почесто можеме да слушнеме како некои држави одлучиле за промена на работното време. Посебно кај ...
  сите 2 | | | веќе видена

  Дали би му ја дале својата платежна картичка со пин кодот на некој бездомник? Најголемиот дел најверојатно нема, но сепак овој Британец не размислува така! ...
  сите 3 | | | веќе видена

  72-годишниот Британец Стефан Мекерс помислил дека полудел кога забележал дека алатот во неговата работилница се местел сам. Најинтересно во сето ова бил фактот ...
  | | веќе видена