Британци

  во

  Сашо Орданоски Пост-референдумските анализи на британската одлука за Брегзит покажуваат дека мнозинството Британци НЕ СЕ за излегување од членството во ...
  сите 8 | | | веќе видена

  Хотелот во кој неодамна починале двајца британски туристи со години бил смртоносна замка, тврди поранешниот вработен. 35-годишниот Шон Меклаклин работел во ...
  сите 2 | | | веќе видена

  Кога трансфузијата на крв е единствениот начин да се спаси еден животот, лекарите мора да се чувствуваат толку беспомошни кога има толку многу луѓе наоколу, но ...
  сите 5 | | | веќе видена

  Во прашање е документарец под назив "Кралско семејство" прикажан шеесетите годнини и никој неможе да го гледа, бидејќи е тргнат.Ричард Кавстон и неговата ББС ...
  сите 9 | | | веќе видена

  Студент од Бристол стана еден од најбогатите Британци откако ја продаде својата компанија на светски познатиот дански конгломерат Ново Нордиск за 620 милиони ...
  | | веќе видена

  Студент од Бристол стана еден од најбогатите Британци откако ја продаде својата компанија на светски познатиот дански конгломерат Ново Нордиск за 620 милиони ...
  сите 2 | | | веќе видена

  Студент од Бристол стана еден од најбогатите Британци откако ја продаде својата компанија на светски познатиот дански конгломерат Ново Нордиск за 620 милиони ...
  сите 3 | | | веќе видена

  Британските власти во изминатава деценија развиваа култура на „дигитална зависност“, па најголемиот дел од луѓето сега мора нон-стоп да бидат поврзани на ...
  сите 14 | | | веќе видена