Бристол

  во

  Истражувачите велат дека е можно нивото на морињата да се зголеми за два метри до крајот на векот, што е двапати повеќе од сегашната проценка. Научниците ...
  сите 26 | | | веќе видена

  Кардиф Мет Универзитетот е клуб кој му припаѓа на Универзитетот Кардиф Метрополитан на кој постојат катедри за дизајн, спортски менаџмент и наука за здрава ...
  сите 2 | | | веќе видена

  Научниците веруваат дека предвидувањата за подигнувањето на нивото на светските мориња како последица од глобалното затоплување се погрешни и дека ситуацијата, ...
  сите 26 | | | веќе видена

  Научниците сметаат дека поради глобалното затоплување, односно забрзаното топење на мразот на Гренланд и Арктикот, нивото на морето би можело нагло да порасне ...
  сите 26 | | | веќе видена

  Научниците сметаат дека поради глобалното затоплување, односно забрзаното топење на мразот на Гренланд и Арктикот, нивото на морето би можело нагло да порасне ...
  сите 26 | | | веќе видена

  Новата направена студија за нивото на светското море е загрижувачка велат светски научници кои работеле на студијата, а пренесува „Би-Би-Си“. Долго време се ...
  сите 26 | | | веќе видена

  Новата направена студија за нивото на светското море е загрижувачка велат светски научници кои работеле на студијата, а пренесува „Би-Би-Си“. Долго време се ...
  сите 26 | | | веќе видена

  Британската конзервативна премиерка Тереза Меј рече во петокот дека главната причина за пропаднатите преговори со опозициските лабуристи е тоа што тие немаат ...
  сите 222 | | | веќе видена

  Кристиано Роналдо многу пати досега покажа дека е човек со големо срце. Играчот на Јувентус тоа го потврди и овој пат откако организираше доаѓање на тешко ...
  сите 3 | | | веќе видена

  Откако се најде на мета на критики по серијата самоубиства, Универзитетот во Бристол сега нуди лекции за среќа за студентите во рамките на нивните студии. ...
  сите 5 | | | веќе видена

  Монпелје – ПСЖ (19 ч.) ПСЖ веќе ја освои титулата во француското првенство, но ова е една од најслабите сезони во последните неколку години за „светците“. Тоа ...
  сите 3 | | | веќе видена