Бриселскиот

  во

  „Албанската страна излезе со барања, а тие се зачувување на територијалниот интегритет на Косово, зачувување на уставот и уставниот поредок на Косово, трајно ...
  сите 136 | | | веќе видена

  Американскиот државен секретар Мајк Помпео повика САД и Европската унија да развиjат заедничко разбирање за Кина со цел да создаде ефективна стратегија за ...
  сите 13 | | | веќе видена

  Косовскиот политички аналитичар Неџмедин Спахиу попладнево кажа дека доколку се покрене обвинение против Хашим Тачи, тој нема да може да оди на разговорите ...
  сите 172 | | | веќе видена

  Косовскиот политички аналитичар Неџмедин Спахиу попладнево кажа дека доколку се покрене обвинение против Хашим Тачи, тој нема да може да оди на разговорите ...
  сите 223 | | | веќе видена

  Портпаролот на Европската унија, Питер Стано изјави денеска дека не сака да шпекулира што ќе се случи во Вашингтон за време на состанокот на преставниците на ...
  сите 125 | | | веќе видена

  „Србија може привремено да ја запре кампањата за повлекување на признавањето само доколку Приштина ја прекине кампањата за признавање и членството во ...
  сите 162 | | | веќе видена

  Србија може привремено да ја запре кампањата за повлекување на признавањето само доколку Приштина ја прекине кампањата за признавање и членството во ...
  сите 158 | | | веќе видена

  „Србија може привремено да ја запре кампањата за повлекување на признавањето само доколку Приштина ја прекине кампањата за признавање и членството во ...
  сите 159 | | | веќе видена