Брисел

  во

  За две недели (2.декември) во Даблин ќе бидат извлечени квалификациските групи за пласман на Европското првенство во 2020 година. Македонија противниците ќе ги ...
  сите 22 | | | веќе видена

  На покана од Европскиот парламент, претседателката на собраниската Комисија за култура, Ирена Стефоска, ќе учествува на меѓупарламентарен комисиски состанок на ...
  сите 11 | | | веќе видена

  Претседателката на собраниската Комисија за култура Ирена Стефоска денеска и утре ќе учествува на меѓупарламентарен комисиски состанок на тема „Европско ...
  сите 11 | | | веќе видена

  Кинескиот гигант за е-трговија „Алибаба“ ќе отвори логистички центар во Белгија, со што е очевидна намерата да го заобиколи Балканот. Центарот ќе се наоѓа во ...
  сите 8 | | | веќе видена

  На противниците на британската премиерка, Тереза ​​Мај од нејзината конзервативна партија, им недостасуваат уште шест писма за да можат прашањето за нејзината ...
  сите 268 | | | веќе видена

  Шефот на европскиот преговарачки тим за Брегзит, Мишел Барние, повика да се остане смирен и да се задржи фокусот врз „уредно" напуштање на Обединетото Кралство ...
  сите 268 | | | веќе видена

  Српските медиуми утрово пишуваат дека Брисел му упатил на српскиот претседател, Александар Вучиќ, по пат на дипломатски канали непристојна понуда, односно ...
  сите 83 | | | веќе видена

  Кинескиот гигант за е-трговија „Алибаба“ ќе отвори логистички центар во Белгија, со што е очевидна намерата да го заобиколи Балканот. Центарот ќе се наоѓа во ...
  сите 8 | | | веќе видена

  Белградските весници во денешните изданија тврдат дека српските власти го одбиле новиот предлог од Брисел за продолжување на дијалогот со Приштина, оценувајќи ...
  сите 83 | | | веќе видена

  Српските медиуми утрово пишуваат дека Брисел му упатил на српскиот претседател, Александар Вучиќ, по пат на дипломатски канали непристојна понуда, односно ...
  сите 83 | | | веќе видена

  Кинескиот гигант за е-трговија „Алибаба“ ќе отвори логистички центар во Белгија, со што е очевидна намерата да го заобиколи Балканот. Центарот ќе се наоѓа во ...
  сите 8 | | | веќе видена

  Британската премиерка Тереза ​​Меј предупреди дека нејзината смена нема да ги олесни преговорите за Брегзит, додека одредени пратеници од нејзината ...
  сите 268 | | | веќе видена

  Претседателката на собраниската Комисија за култура Ирена Стефоска денеска и утре ќе учествува на меѓупарламентарен комисиски состанок на тема „Европско ...
  сите 11 | | | веќе видена