Брендан Роџерс

  во

  Пред точно пет години, Челси се покажа како кобен за Ливерпул во битката за шампионската титула и го оневозможи тимот на Брендан Роџерс да ја прекине ...
  сите 30 | | | веќе видена

  Со завршувањето на вторите натпревари од квалификациите за Европското првенство во 2020 година, светската спортска јавност повторно почна да се насочува кон ...
  сите 7 | | | веќе видена

  Со завршувањето на вторите натпревари од квалификациите за Европското првенство во 2020 година, светската спортска јавност повторно почна да се насочува кон ...
  сите 17 | | | веќе видена

  На денешен ден пред четири години, легендата на Ливерпул, Стивен Џерард го имаше својот последен настап против Манчестер јунајтед, кој за жал заврши неславно. ...
  сите 8 | | | веќе видена

  Поранешниот играч на Барнсли, Ѓорѓи Христов типува победа на Арсенал во големото дерби во Премиерлигата против забревтаниот тим на Манчестер јунајтед, а една ...
  сите 23 | | | веќе видена

  Стивен Џерард, поранешниот капитен на Ливерпул, нормално би сакал да ги види „црвените“ со титула од Премиер лигата оваа сезона, но признава дека тоа нема да ...
  сите 8 | | | веќе видена

  Ливерпул после ремито со Евертон минатиот викенд, им го препушти лидерското место на табелата во Премиер лигата на фудбалерите на Манчестер Сити. Јасно е дека ...
  сите 10 | | | веќе видена

  Елиф Елмас е посакуван за трансфер во Премиерлигата, така тврдат последните информации блиски до Фенербахче. Македонскиот интернационалец бил играч кој што му ...
  сите 8 | | | веќе видена