Брендан Роџерс

  во

  Змискиот инстинкт на Луис му го отворил патот кон Европа. Во летото 2006 техничкиот директор на холандски Гронинген, Хенк Велдмате отишол во Уругвај да ...
  | | веќе видена

  „Јас никогаш не би се вљубил во девојка од Ла Коруња. А ако син ми почне да навива за Депортиво би го избркал од дома и би го пратил да работи во каменолом“, ...
  сите 3 | | | веќе видена

  Поранешниот прославен фудбалер на Арсенал и Барселона, а сегашен асистент на Роберто Мартинез во репрезентацијата на Белгија, Тјери Анри е пред промоција како ...
  сите 13 | | | веќе видена

  Поранешниот прославен фудбалер на Арсенал и Барселона, а сегашен асистент на Роберто Мартинез во репрезентацијата на Белгија, Тиери Анри е пред промоција како ...
  сите 30 | | | веќе видена

  Самиот поглед на табелата во шкотското првенство ќе ви покраже нешто чудно. Прв е Хеартс, втор Ренџерс, трет Хиберниан…На прв поглед можеби ќе помислите дека ...
  сите 2 | | | веќе видена

  Ливерпул од сезона во сезона игра се подобро и подобро под водство на Јирген Клоп, па сега навивачите јасно очекуваат таа игра да биде крунисана со одлични ...
  сите 9 | | | веќе видена

  Џордан Хендерсон признава дека плачел кога му соопштиа дека може да го напушти клубот. Хендерсон е долгогодишен член на Ливерпул исто така е и капитен, а исто ...
  сите 3 | | | веќе видена